RESULTAT

 

 

2010

 

SKK

Två-Åker, Int

10 Juli


Chiroskas Special Child

 

1 Chkl

CK

1 BT

BIM

 

Domare:

 

SKK

Två-Åker

10 Juli Int


Milward Sunny Boy
 

4 Ökkl

CK

 

Domare:

 

SKK

Borås Nat

3 Juli


Chiroskas Special Child

 

1 Ökkl

CK

2 BT

Cert, Championat

 

Domare: Sonja Björklund

 

SKK

Borås

3 Juli Nat


Milward Sunny Boy
 

1 Ökkl

CK

2 BH

 

Domare: Sonja Björklund

 

SKK

Vänersborg

5 Juni


LP 1 Chiroskas Charming Chap
 

2 Ökkl

CK

4 BH

 

Domare: Dina Korna

 

SKK

Hässleholm

22 Maj


Milward Sunny Boy
 

4 Ökkl

CK

 

Domare: Stella Clark

 

SKK

Stockholm Int

3 April


SagCH, Sag(Hopp)CH

Chiroskas Stormeye

 

1 Ökkl

CK

R BH

 

Domare: Göran Bodegård

 

2009

 

DKK

Brönby Int

20 September


Chiroskas Special Child

 

Exellent

Cert, Cacib, KbV-09

BIM

 

Domare: Marija Kavcic

 

SKK

Sofiero Int

12 September


Chiroskas Buy Me Dooleys Toffeetini
 

1 Ukkl

CK

 

Domare:

 

SKK

Norrköping, Int

16 Augusti


Milward Sunny Boy
 

1 Ökkl

CK

R BH

 

Domare: Liz-Beth Liljeqvist

 

SKK

Ronneby, Int

8 Augusti


Chiroskas Buy Me Dooleys Toffeetini
 

1 Ukkl

CK

 

Domare:

 

SKK

Ronneby, Int

8 Augusti


Milward Sunny Boy
 

3 Ökkl

CK

 

Domare:

 

SKK

Köping, Int

18 Juli


Milward Sunny Boy
 

3 Ökkl

CK

 

Domare: Carin Åkesson

 

SKK

Köping, Int

18 Juli


Chiroskas Special Child

 

CK

 

Domare: Carin Åkesson

 

SKK

Tvååker, Int

11 Juli


Chiroskas Special Child


2 Ökkl

CK

3 BT

 

Domare: Johnny Andersson

 

SKK

Tvååker, Int

11 Juli


Milward Sunny Boy
 

3 Ökkl

CK

 

Domare: Johnny Andersson

 

SKK

Gotland, Int

5 Juli


Chiroskas Mandys Daughter
 

CK

4 BT

 

Domare: Jahn Stääv

 

 

SKK

Gotland, Nat

4 Juli


Chirokas Sweet Johanna
 

1 Vet klass

CK

2 BT, Cert

BIR veteran

 

Domare: Assenmacher-Feyel H

 

SKK

Borås, Nat

27 Juni


LP 1 Chiroskas Charming Chap
 

2 Ökkl

CK

4 BH

 

Domare: Ursula Langer

 

SKK

Vänersborg, Int

6 Juni


Milward Sunny Boy
 

3 Ökkl

CK

4 BH

 

Domare: Kenneth Edh

 

SSSK, Special

Bjuv, Nat

16 Maj


Chiroskas Special Child


1 Ökkl

CK

3 BT

 

Domare: Monica Mattfolk

 

SKK

Kista, Int

10 April


Chiroskas Special Child


1 Ökkl

CK

 

Domare: Jesper Andesson

 

SKK

Malmö, Int

21 Mars


Chiroskas Special Child


2 Ökkl

CK

4 BT

 

Domare:

 

SKK

Malmö Int

21 Mars


Milward Sunny Boy
 

3 Ökkl

CK

 

Domare:

 

SKK

Göteborg, Nat

3 Januari


Chiroskas Special Child


1 Ukkl

CK

2 BT, Cert

 

Domare: Charlotte Höijer

 

2008

 

SKK

Växjö, Int

1 November


Chiroskas Special Child


1 Ukkl

CK

R BT

 

Domare: Birgitte Schjöth

 

SKK

Växjö Int

1 November


Milward Sunny Boy
 

1 Ökkl

CK

 

Domare: Birgitte Schjöth

 

SKK

Sofiero, Int

13 September


Chiroskas Special Child


1 Ökkl

CK

2 BT

R Cacib

 

Domare: Karin Hedberg

 

SKK

Sofiero Int

14 September


Milward Sunny Boy
 

1 Ökkl

CK

R BH

 

Domare: Karin Hedberg

 

SSSK, special

Bjuv, Nat

13 September


Chiroskas Special Child
1 Ökkl

CK

1 BT Cert

BIM

 

Domare: June Scott-Shovelton, Penrave, GB

 

SSSK, special

Bjuv Nat

13 September


Milward Sunny Boy
 

1 Ökkl

CK

 

Domare: Denise Rowan, Rowancrest, GB

 

SKK

Norrköping Nat

17 Augusti

 

Chiroskas Mandys Daughter

Ägare: Linda Ivarsson
HP

BIR-valp

BIS 4 valp

 

Domare: Hans Lehtinen

Domare BIS: ?

Bild kommer

 

SKK

Norrköping Nat

17 Augusti


Milward Sunny Boy
 

1 Ökkl

CK

 

Domare: Hans Lehtinen

 

SKK

Ronneby, Nat

9 Augusti

 

Chiroskas Mandys Daughter
HP

BIR-valp

 

Domare: Hans Almgren

 

World Winner Sheltie show

Vilsta, Eskilstuna

5 Juli


Milward Sunny Boy
 

Exelent

 

Domare: Eva Eriksson

 

World Winner Show

Älvsjö, Stockholm

4 Juli


Milward Sunny Boy
4 ÖKKL

Exelent

 

Domare: Margaret Norman

 

SKK

Vänersborg, Int

7 Juni

 

Chiroskas Mandys Daughter
HP

BIR-valp

 

Domare: Christine Aaron

Bild kommer

 

SKK

Vänersborg, Int

7 Juni


Milward Sunny Boy
4 ÖKKL

CK

 

Domare: Christine Aaron

 

SKK

Hässleholm, Nat

18 Maj


Chiroskas Special Child
1 JKKL

CK

R BTKL

Domare: Ingela Nilsson

 

SKK

Larv, Nat
11 Maj


Milward Sunny Boy
2 ÖKKL

CK

3 BHKL

Domare: Jonny Andersson

 

SKK

Larv, Nat

11 Maj


Chiroskas Special Child
1 JKKL

CK

Domare: Jonny Andersson

 

DKK

Hilleröd, Int
3 Maj


Milward Sunny Boy
1 ÖKKL

CK

Cert, Cacib

BIR

Domare:

 

SKK

Västerås, Nat
20 April


Chiroskas Special Child
1 JKKL

CK

Domare:

 

SKK

Västerås, Nat
20 April


Milward Sunny Boy
3 ÖKKL

CK

Domare: Colm Hastings

 

SSSK, special

Vilsta
9 Januari


Milward Sunny Boy
1 ÖKKL

CK

4 Bhkl

Domare: Elisabeth Ford

 

2007

 

 

SSSK, special

Sundsvall
6 Oktober


Chiroskas Special Child


BIR - Valp

 

Domare: Margo Nixon

 

 

SSSK, special

Sundsvall
6 Oktober
Milward Sunny Boy
2 ÖKKL

CK

Domare: Ian Nixon

 

SSSK, special

Bjuv
9 September
Milward Sunny Boy
1 ÖKKL

CK

2 BHK

Cert
Domare: Gil Partridge

 

Sydskånska Kennelklubben
Nationella utställning, Sofiero
8 september
Sunnangårdens Moe
3 ÖKKL

CK
Domare: Irina Poletaeva

 

SSSK, special

Vilsta
25 Augusti
Milward Sunny Boy
1 ÖKKL

4 BHKL
CK
Domare: Carin Åkesson

 

Nordskånska Kennelklubben
Nationella utställning, Hässleholm
19 Maj
Milward Sunny Boy
1 ÖKKL

1 BHKL
CK

Cert

BIM
Domare: Anders Tunold-Hansen

 

Skaraborgs kennel klubbs
Nationella utställning, Larv
6 Maj
Milward Sunny Boy
1 ÖKKL

4 BHKL
CK
Domare: Joyce Miles

 

Danska Kennel klubbens
Internationella utställning, Hilleröd
30 April
Chiroskas Stacey
1 ÖKKL

3 BTKL
CK
Domare: Benny Blid

 

Danska Kennel klubbens
Internationella utställning, Hilleröd
30 April
Milward Sunny Boy
1 ÖKKL

4 BHKL
CK
Domare: Benny Blid

 

SSSK special
Vilsta
10 Februari
Milward Sunny Boy
2 UKKL
CK
Domare: Albert Wight

 

SKK, My Dog
Göteborg
6 Januari
Milward Sunny Boy
2 UKKL
CK
Domare: Helge Lie

 

2006

 

SSSK special
Hässleholm
9 september
Sunnangårdens Moe
2 BT
Cert
Domare: Jenny Martin

 

Småland/Ölands KK
Nationella uställning, Öland
3 september
Chiroskas Stanley
2 BH
Cert
Svensk Champion idag!
Domare: Boo Lundström

 

Småland/Ölands KK
Nationella uställning, Öland
3 september
Sunnangårdens Moe
4 BT
Cert
Domare: Boo Lundström

 

Södra Älvsborgs KK
Nationella utställning, Borås
1 juli
Sunnangårdens Moe
4 BT
Ck
Domare: Gro Berg-Johansen

 

SSSK special
Avesta
17 juni
SUCH DKUCH
Seamoor Cyber Babe
3 BT
Ck
Domare: Geoff Duffield

 

SSSK special
Avesta
17 juni
Sunnangårdens Moe
3 Ukk
Ck
Domare: Geoff Duffield

 

Finska kennel klubben
European Winner Show
Helsingfors, Finland
9 juni
SUCH DKUCH
Seamoor Cyber Babe
Vann Openclass med Ck

 

Nordskånska Kennelklubbens
Internationella utställning, Hässleholm
21 Maj
SUCH DKUCH
Seamoor Cyber Babe
BIR
CACIB
Domare: Ralf Campbell

 

Skaraborgs kennel klubbs
Nationella utställning, Larv
7 Maj
Seamoor Cyber Babe
BIM
Cert
Svensk och Dansk Champion idag!
Domare: Svante Frisk

 

Danska Kennel klubbens
Internationella utställning, Hilleröd
6 Maj
Chiroskas Stacey
BIR
Cert
Cacib
Domare: Charlotte Höijer

 

Danska Kennel klubbens
Internationella utställning, Hilleröd
6 Maj
Chiroskas Stanley
3 BH
R-Cacib
Domare: Charlotte Höijer

 

Danska Kennel klubbens
Internationella utställning, Hilleröd
6 Maj
Seamoor Cyber Babe
4 BT
Domare: Charlotte Höijer

 

Västra Kennelklubben
Internationella utställning, Göteborg, 8 jan
Chiroskas Stacey
2 BT
Cert
R-Cacib